چند سالی است که حرکت های جهادی در سرزمین ما، ایران، توسط جوانانی مؤمن شکل گرفته است که بخشی از زکات جوانی خود را صرف خدمت رسانی به ولی نعمتان خود می کنند. در این راه طولانی و ناهموار، جوانان مؤمن توانسته اند در توسعۀ محیطی و فیزیکی روستاها بسیار موفق باشند. اما غفلت از منابع نیروی انسانی به ویژه نظام آموزشی کشور باعث شد از ظرفیت حداکثری مدارس، ساخته شده و سایر بناها استفاده عملیاتی صورت نگیرد . "مؤسسه مردم نهاد جهادی رویش مهر" با این افق تاسیس شد که ذیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بتواند مدرسه ای در افق چشم انداز 1404 را نشانه برود و راهبرد کلان خود را مبتنی بر ارتقای سطح کیفی مدیران و معلمان قرار دهد و راهکار عملیاتی خود را با عنوان "طرح آرام" روی آموزش جهادی و رایگان مدیران و معلمان مدارس متمرکز کند.
با ما تماس بگیرید 09032120821
info@rouyeshmehr.ir
تصویر عنوان

سایت

خانه  /  وبلاگ   /  گوناگون   /  پایان برگزارى دومین دوره آموزش مدیران و معلمان قطب مکران (چابهار)

پایان برگزارى دومین دوره آموزش مدیران و معلمان قطب مکران (چابهار)

با استعانت از حضرت حق و توسل  به ائمه اطهار گام در راهی گذاشته ایم که بدون توجه خداوند و نصرت او و یاری اهل بیت (علیهم السلام) ابتر و بی اثر خواهد بود.چند سالی است که حرکتهای جهادی در سرزمین من ، ایران،توسط جوانانی مؤمن شکل گرفته است که بخشی از زکات جوانی خود را صرف خدمت رسانی به ولی نعمتان خود می کنند.در این راه طولانی و ناهموار، جوانان مؤمن توانسته اند در توسعۀ محیطی و فیزیکی روستاها بسیار موفق باشند ، اما غفلت از منابع نیروی انسانی به ویژه نظام آموزشی کشور باعث شد از ظرفیت حداکثری مدارس، ساخته شده و سایر بناها استفاده عملیاتی صورت نگیرد.

   لازم به تذکر است مدرسه با کیفیت مطلوب و استاندارد ساخته می شود ، اما در محتوی آموزشی و تربیتی مدارس ، به دلیل عدم عدالت آموزشی در مناطق کم برخوردار مشکلاتی وجود دارد که سرعت پیشرفت و بهره برداری از مدارس را به شدت کاهش می دهد.

   مؤسسه مردم نهاد جهادی رویش مهر ، با این افق تاسیس شد که ذیل سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، بتواند مدرسه ای در افق چشم انداز ۱۴۰۴ را نشانه برود و راهبرد کلان خود را مبتنی بر ارتقای سطح کیفی مدیران و معلمان قرار دهد و راهکار عملیاتی خود را روی آموزش جهادی و رایگان مدیران  و معلمان مدارس متمرکز کند.

 

 

* اهداف طرح:

– ارتقای مِلاک آموزشی و پرورشی مدارس مناطق کم برخوردار در مقطع ابتدایی و رسیدن به متوسط مِلاک کشوری

– افزایش سطح دانش ، مهارت و نگرش معلمان و مدیران مدارس مناطق کم برخوردار

– بی نیاز کردن مدارس منطقه از بکارگیری معلمان و مدیران و اساتید غیر بومی

– سرعت بخشیدن به اجرای طرح سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کشور

 

 

مؤسسه مردم نهاد جهادی رویش مهر در جدیدترین اقدام خود در جهت توسعه آموزشی مدیران و آموزگاران استان سیستان و بلوچستان در قطب مکران، با مساعدت سازمان منطقه آزاد تجاری چابهار و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، دوره ای موفق را با شرکت نزدیک به ۱۵۰ نفر از مدیران و آموزگاران منتخب از ۷ شهرستان جنوبی استان سیستان و بلوچستان برگزار نمود. در این دوره آموزشی که با اعزام اساتید برتر و جهادی تعلیم و تربیت کشور از ۲۵ الی ۲۹ شهریور ۹۸ به میزبانی چابهار اجرا گردید.

 

سرفصل های آموزشی شامل اختلالات یادگیری و مهارت های تدریس درس ریاضی برای آموزگاران دوره ابتدایی و همچنین برنامه نویسی مدرسه (طرح تدبیر) و نکات مدرسه کاوی را برای مدیران مدارس هدف تدریس گردیده است.

تصاویر این طرح جهادی را می توانید در قسمت “گالری تصاویر” ملاحظه فرمایید.